Geocaching

Geocaching

Geocaching

Nowoczesna technologia i doskonała zabawa na naszych miejskich szlakach turystycznych. To dyscyplina inna niż pozostałe. Trasę pokonujesz sama/sam, choć dobra kompania też nie zaszkodzi. Masz na to wyznaczony czas. Spotkamy się wszyscy na zakończenie każdego cyklu poszukiwań.

Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrytek umieszczonych w terenie przez użytkowników GPS. Współrzędne do skrytek wraz z ich opisem umieszczone są na portalach keszerskich, z których najpopularniejsze są https://opencaching.pl/https://www.geocaching.com  . Szukajcie naszych keszy na tych portalach pod nazwą Aktywny Olsztyn.

Wystarczy zalogować się na jednym z portali i wyszukać skrytki (kesze) z okolic Olsztyna. Każda ze skrytek ma na portalu opis miejsca ukrycia oraz współrzędne, które kierują do tego miejsca. Jeżeli korzystasz z urządzenia GPS bądź telefonu z wbudowanym GPS możesz ściagnąć współrzędne z internetu na urządzenie.

W każdej skrytce znajduje się tzw logbook czyli dziennik znalezień. Należy wpisać się do logbooka, a potem zarejestrować znalezienie skrzynki na portalu. Dopiero ten krok jest potwierdzeniem zdobycia skrytki.

Pierwsza edycja poszukiwań będzie ograniczona czasowo od* 10 do 25 czerwca*,liczy się data zalogowania znalezionego kesza.

Druga edycja zacznie się *26 sierpnia i potrwa do 10 września* i to jest końcowy termin logowania znalezień tej edycji.

Kesze będą lokowane na olsztyńskich szlakach turystycznych: czarnym,rozpoczynającym się pod Wysoką Bramą, biegnącym wzdłuż Jeziora Krzywego i kończącym się w Dajtkach, niebieskim z Jakubowa przechodzącym przez las miejski i kończącym się na ul. Bałtyckiej, oraz żółtym wychodzącym z Jakubowa a kończącym się przy byłym Sanatorium na ulicy Jagiellońskiej.

Osoby, które zalogują wszystkie kesze danej edycji otrzymają certyfikaty 23 września 2017 roku na Zlocie Olsztyńskich Turystów „Zadyszka” w Iławie.

Przydatne informacje: 

Koordynator: Marta Zwolak

10.06.2017 (Całodzienne) - 25.06.2017 (Całodzienne) - Geocaching #1
26.08.2017 (Całodzienne) - 10.09.2017 (Całodzienne) - Geocaching #2