Wrota Warmii

Wrota Warmii

Termin: 
7 lipiec 2018 - 09:45
Miejsce: 
Parking przy sklepie BIEDRONKA ul. Bartąska os. Jaroty w Olsztynie

Trasa: Bartąg– Ruś - Ustrych - Parking Chaberkowo – Butryny – Bałdy – Wrota Warmii – Butryny Zazdrość – Tęczowy Las /tutaj mapa/

Zbiórka w dniu 7 lipca 2018 o godz. 09:45 na parkingu przy BIEDRONCE ul. Bartąska os. Jaroty w Olsztynie. Zapisy bezpośrednio przed wycieczką. Dystans ok. 42 km.

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki i kol. Małgorzata Błaszczak.

Ok. godz. 14:20 planowany jest poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Powrót do Olsztyna planowany jest ok. godz. 16.

Wycieczka wiedzie drogami leśnymi i polnymi, ścieżkami rowerowymi oraz szosami o małym natężeniu ruchu. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Trasa biegnie zróżnicowanymi ścieżkami puszczy Napiwodzko- Ramuckiej.

Co zobaczymy: odwiedzimy miejsce gdzie znajdują się Wrota Warmii. Uczestnicy wycieczki rowerowej będą mogli otrzymać poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Grupa weźmie udział w X Kiermasie Warmińskim w Bałdach organizowanym przez Urząd Gminy w Purdzie. Każdy będzie mógł przenieść się w czasie do 1712 roku i obejrzeć inscenizację powitania biskupa Teodora Potockiego przez wszystkie stany warmińskie z udziałem aktorów Teatru im. Jaracza w Olsztynie.

Podczas wycieczki dowiemy się: Co oznaczają nazwy Chabrowo, Chabrówko lub Chaberkowo oraz gdzie znajdują się Wrota Warmii? Do „Wrót Warmii” którymi, według podań, biskupi warmińscy wkraczali na teren „Świętej Warmii”

Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Warto zabrać również słoneczną pogodę i dobry humor-:)

Koordynator: Dariusz Stecki

Kontakt: 603646365

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane