Wrota Warmii

Wrota Warmii

Termin: 
6 lipiec 2019 - 09:45
Miejsce: 
parking przy BIEDRONCE ul. Bartąska 1

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny rajdy rowerowe zaawansowane X edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.

Trasa: Bartąg– Ruś - Ustrych - Parking Chaberkowo – Butryny – Bałdy – Wrota Warmii – Butryny Zazdrość – Tęczowy Las /tutaj mapa/

Zbiórka w dniu 6 lipca 2019 o godz. 09:45 na parkingu przy BIEDRONCE ul. Bartąska 1 os. Jaroty w Olsztynie. Zapisy bezpośrednio przed wycieczką. Dystans ok. 42 km.

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki i kol. Anna Kuźmowicz.

Ok. godz. 14:00 planowany jest poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Powrót do Olsztyna planowany jest ok. godz. 16.

Wycieczka wiedzie drogami leśnymi i polnymi, ścieżkami rowerowymi oraz szosami o małym natężeniu ruchu. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Trasa biegnie zróżnicowanymi ścieżkami puszczy Napiwodzko- Ramuckiej.

Co zobaczymy: odwiedzimy miejsce gdzie znajdują się Wrota Warmii. Uczestnicy wycieczki rowerowej będą mogli otrzymać poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Grupa weźmie udział w XII Kiermasie Warmińskim w Bałdach organizowanym przez Urząd Gminy w Purdzie. Każdy będzie mógł przenieść się w czasie do 1712 roku i obejrzeć inscenizację powitania biskupa Teodora Potockiego przez wszystkie stany warmińskie z udziałem lokalnych aktorów.

Podczas wycieczki dowiemy się: Co oznaczają nazwy Chabrowo, Chabrówko lub Chaberkowo oraz gdzie znajdują się Wrota Warmii? Do „Wrót Warmii” którymi, według podań, biskupi warmińscy wkraczali na teren „Świętej Warmii”.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy, którzy pobiorą od organizatora i oddadzą wypełnioną kartę uczestnictwa są ubezpieczeni od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Warto zabrać również słoneczną pogodę i dobry humor-:)

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane