Wracamy z nowościami!

Wracamy z nowościami!

Bardzo cieszy nas, że tegoroczne nowości w Olsztyn.Aktywnie! zdobyły Państwa sympatię! W związku z tym, że prosicie Państwo o więcej - serwujemy kolejne terminy spotkań z łucznictwem oraz polecamy geocaching.

Na zajęcia z ŁUCZNICTWA zapraszamy w ostatnią sobotę sierpnia do Parku Centralnego. Nasi instruktorzy będa czekać na chętnych między 10:00 a 13:00 na terenie między ulicami 22 Stycznia a Emilii Plater. Chętni będą mogli nieodpłatnie oddać serię strzałów z łuku historycznego lub sportowego. Przy okazji spotkania ze specjalistami uzyskać można informacje o łucznictwie jako sporcie olimpijskim oraz ciekawostkach związanych na przykład z łuczniczymi grupami rekonstrukcji historycznej. Instruktorzy pomogą każdemu dobrać najbardziej odpowiedni łuk i udzielą wskazówek niezbędnych do oddania strzałów w sam środek tarczy! Dodatkowe terminy wrześniowe w naszym KALENDARZU.

Powraca także GEOCACHING, czyli współczesne poszukiwanie skarbów. Do tego, by znaleźć ukryte skrzyneczki nie potrzebujemy mapy z wielkim czerwonym iksem tylko odbiornik GPS, na przykład taki w smartfonie. Przy okazji poznajemy olsztyńskie szlaki piesze, przy których ukryto "kesze". Przypominamy, że zdobyczy nie zabieramy ze sobą, a tylko zostawiamy swój ślad w postaci wpisu w "log booku". Jeśli dopiero zamierzacie Państwo rozpocząć przygodę z geocachingiem i nie znacie znaczenia powyższych słów, zapraszamy do zapoznania się z opisem dyscypliny lub skorzystania z polskich portali keszerskich, np. opencaching.pl

Skrzynek szukamy od ostatniego weekendu sierpnia do 10 września - w wygodnym dla siebie czasie i dowolnym składzie drużyn. Na śmiałkow, którzy wytropia wszystkie ukryte punkty czekać będą specjalne certyfikaty wręczone uroczyście podczas Zlotu Olsztyńskich Turystów ZADYSZKA 23.września 2017roku.

Udanej zabawy!