Szlakiem Elektrowni Wodnych.

Szlakiem Elektrowni Wodnych.

Termin: 
5 sierpień 2018 - 09:45
Miejsce: 
Fontanna przy Starym Ratuszu

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 05-08-2018 o godz. 9:45.

Wycieczkę poprowadzą kol. Dariusz Stecki i kol. Anna Kuźmowicz.

Trasa rowerowa: Stare miasto – ul. Leśna – elektrownia wodna Łyna – Las Miejski – elektrownia Brąswałd – tama na rzece Łynie – Gutkowo ok. 43 km (w obie strony).

Trasa przebiega ścieżkami rowerowymi oraz 3 km drogami leśnymi. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Kaski rowerowe obowiązkowe.

W programie: Przejazd nad rzeką Wadąg, która przy ujściu do Łyny płynie malowniczą, głęboką doliną. Elektrownia wodna  Łyna, która jest najstarszą elektrownią na Warmii i elektrownia wodna Brąswałd, która jest największą elektrownią w okolicy Olsztyna. Obie elektrownie posiadają nadal czynne, oryginalne maszyny z lat 20-tyh i 30-tych XX wieku.

Co zobaczymy: elektrownie wodne Łyna i Brąswałd oraz dowiemy się co zadecydowało o tym, że to Łyna jest rzeką główną, a nie Wadąg.

Czy wiesz, że w czasie II Wojny Światowej elektrownia pracowała i nie uległa uszkodzeniu.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy, którzy pobiorą od organizatora i oddadzą wypełnioną kartę uczestnictwa są ubezpieczeni od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Obowiązkowo zabieramy dobry humor i słoneczną pogodę -:)

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane