Śladami Mikołaja Kopernika

Śladami Mikołaja Kopernika

Termin: 
7 październik 2018 - 09:45
Miejsce: 
Fontanna koło Starego Ratusza

Wycieczka rowerowa w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! - dyscyplina Rajdy Rowerowe Zaawansowane. Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 07-10-2018 o godz. 9:45.

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki i kol. Anna Kuźmowicz.

Trasa rowerowa: Stare miasto – ... – Olsztyn ok. 40 km (w obie strony).

Trasa przebiega ścieżkami rowerowymi oraz drogami leśnymi. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Kaski rowerowe obowiązkowe.

W programie: zwiedzanie miejsc związanych z Mikołajem Kopernikiem.

Co zobaczymy: tablicę astronomiczną wykonaną przez Mikołaja Kopernika zapewne na przełomie 1516 i 1517 roku.

Czy wiesz, że największym skarbem Biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie jest tzw. Kopernikowski inkunabuł medyczny. Jest to jedyna, zachowana w zbiorach polskich, książka z biblioteki Mikołaja Kopernika.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy, którzy pobiorą od organizatora i oddadzą wypełnioną kartę uczestnictwa są ubezpieczeni od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Obowiązkowo zabieramy dobry humor i słoneczną pogodę -:)

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane